بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان در سال 1402

بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان

بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان در سال 1402 انجام می‌شود. امروزه با پیشرفته علم و تکنولوژی دیگر سن برای ارتودنسی بزرگ سالان هیچ محدودیتی ایجاد نمی کند. بسیاری از مردم به این فکر میکنند که ارتودنسی فقط برای جوانان و خورد سالان می‌باشد اما در واقع ارتودنسی برای تمام سنین قابل اجراست.

در واقع اگر دندان ها سالم باشد ارتودنسی انجام می‌شود اما اگر در لثه‌ها دندان ها یا در زاویه فک مشکلی دارید باید قبل از ارتودنسی به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا با معاینه درست و اصولی تحت درمان قرار بگیرید.

ولی اصلا نگران نباشید چون در درمان به روش ارتودنسی می‌توان در هر رده سنی دندان‌ها را جابه‌جا و مرتب سازی کرد، بنابراین هر کسی در هر سنی که باشد انجام ارتودنسی برای آن دیر نیست. در ضمن تیم پر تلاش ارتومرکز با ارائه بهترین و بروز ترین دستگاه‌‌ها و دکتران فوق تخصص آماده خدمت گذاری برای شما عزیزان می‌باشد و همچنین می‌توانید درمان کاملا اصولی و بدون خطر را با بهترین قیمت با ما تجربه کنید.

امروزه  تقریبا از هر پنج نفری که ارتودنسی انجام می‌دهند، یک نفر بزرگسال است؛ اما با این وجود، باز هم این تعداد خیلی کمتر از کل افراد بزرگسالی است که در عمل می‌توانند از ارتودنسی برای درمان مشکلات و ناهنجاری‌های فک و دهان خود استفاده کنند.

مرکز ارتودنسی ایران تمام انواع خدمات ارتودنسی اعم از جراحی و درمان ناهنجاری‌های سر و صورت را برای کودکان،نوجوانان و  ارتودنسی بزرگسالان ارائه می‌نمایئم و از جدیدترین روش ها و ابزارهای ارتودنسی روز دنیا برای رفع مشکلات دندان و فک در بزرگسالان استفاده می‌کند.

 

بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان

روش های مرتب کردن دندان بزرگسالان چیست؟

در ارتودنسی بزرگسالان دندان ها را با کمک انواع روش ارتودنسی شامل (ثابت و نامرئی) زیر اصلاح می‌کنند:

بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که برای بزرگسالان جهت انجام درمان ارتودنسی است، جلب توجه دستگاه‌های ارتودنسی بر روی دندان‌های آن‌ها بوده که موجب پایین آمدن اعتماد به نفس و همچنین حس خجالت زدگی در بین دیگران می‌شود. در همین راستا بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان به طوری تعبیه شده که کمترین میزان جلب توجه سایرین را به ارتودنسی به همراه داشته باشد. البته به غیر از این موضوع مواردی دیگری نیز همچون :

  • کوتاه بودن دوره درمان
  • قطعی بودن درمان
  • راحتی فرد
  • کاهش هزینه درمان

 در انتخاب بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان مؤثر می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان، ارتودنسی ثابت می‌باشد که به روش ها و متد‌های متفاوتی انجام می‌گیرد. این روش‌ها عبارتند از:

فواید ارتودنسی در سنین بزرگسالی

تحقیقات نشان داده است که فراوانی ناهنجاری‌های فک و دندان در بزرگسالان نسبتاً زیاد بوده و میزان شیوع آن با آنچه که در کودکان و نوجوانان می‌بینیم، قابل مقایسه است. که پائین تر بیشتر در رابطه با ارتودنسی بزرگ سالان خواهیم پرداخت.

احتمالا حدود سه چهارم از کل بزرگسالان از نوعی از مشکلات فک و دندان از قبیل شلوغی دندان‌ها یا انحراف دندان‌های دائمی بعد از کشیدن بعضی از آنها، رنج می‌برند.

یقیناً داشتن یک لبخند زیبا و جذاب می‌تواند باعث تقویت اعتماد به نفس در هر شخص شود. پس ارتودنسی برای هیچکس دیر نیست مخصوصا ارتودنسی بزرگ سالان.

مطالعات نشان داده، بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان می‌تواند حتی در ارتقاء جایگاه شغلی و موقعیت اجتماعی افراد بزرگسال هم تأثیر داشته باشد.

علاوه بر آن، درمان ارتودنسی از نظر سلامت جسمی هم فواید مهمی دارد، زیرا تمیز کردن دندان‌های نامرتب خیلی سخت‌تر است و بنابراین می‌تواند مقدمه‌ای برای بروز پوسیدگی دندان‌ها و ابتلاء به بیماری‌های لثه شود.

همچنین صاف و مرتب کردن دندان‌ها به کمک ارتودنسی موجب راحت‌تر شدن کار جویدن غذا می‌شود ؛ پس در هر سن و سالی که هستید، انجام ارتودنسی می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد.

 

بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان
بهترین روش ارتودنسی بزرگسالان

 

جنبه های مهم ارتودنسی در بزرگ سالان

درمان ارتودنسی در هرده سنی می‌توان انجام داد بنابراین هیچوقت برای ارتودنسی بزرگ سالان دیر نیست، اما با این حال ارتودنسی برای بزرگ سالان 2 جنبه دارد، از یک سو بزرگ سالان از سن بلوغ گذر کردن و دیگر امکان رشد و توسعه در فک نیست و زمان رشد و توسعه فک کامل شده است، بنابراین تغیر ساختار فک با ابزار ارتودنسی قابل انجام نیست، در نتیجه بسیار از موارد که یک بزرگسالان دارای ناهنجاری فک هستد در کنار ارتودنسی نیاز به جراحی دارد.

اما این موضوع فقط در مورد بزرگسال‌های که دارای ناهنجاری فک هستند صدق می‌کند. و برای اینکه کامل بدانید که دارای ناهنجاری فک هستید یا نه می‌توانید با مشاوره رایگان باما به جواب سوال خود رسیده و نسبت به آن اقدام کنید. در ضمن اگر سوالی پیشنهاد یا انتقادی داشتید می‌توانید در انتهای صفحه با ما در میان بگذارید.

برترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *